Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Міжнародні стандарти оцінки в 2022 році

12.01.2022

Профільні фахівці виконують оцінку, застосовуючи норми міжнародних стандартів оцінки. Цей документ визначає фундаментальні положення щодо проведення процедури оцінки. Крім цього, останнім часом велику увагу привертають міжнародні стандарти оцінки інтелектуальної власності.

У цій статті експерти нашої компанії “Парето” розібрали особливості та найголовніші правила.

Остання редакція МСО

Останнє видання Міжнародних стандартів оцінки (МСО) визначає важливі принципи до гармонізації практики оцінки у всьому світі.

IVS служить ключовим посібником для фахівців з оцінки у всьому світі та підкріплює послідовність, прозорість та впевненість у оцінках, які є ключовими для прийняття інвестиційних рішень, фінансової звітності та стабільності фінансового ринку.

Стандарти були розроблені незалежними технічними радами IVSC та опубліковані після широкого процесу консультацій із залученням організацій з оцінки професій, контролюючих органів, інших організацій із встановлення стандартів, постачальників послуг з оцінки, окремих фахівців, кінцевих користувачів оцінювачів та науковців.

Компанії-члени та спонсори IVSC мають цифрові копії IVS. Особи, які не є членами чи спонсорами, можуть отримати доступ до IVS через Інтернет-портал IVS.

Остання версія Стандартів надає більш чітке розуміння МСО, як це рекомендується організацією-учасницею, включаючи основні фірми з оцінки та бухгалтерського обліку та професійні організації з оцінки.

Що необхідно знати про міжнародні стандарти оцінки?

 1. Останній IVS набуває чинності з 31 січня 2022 р. Однак IVSC заохочує до дострокового прийняття з дати публікації. Оцінювачам необхідно чітко пояснити, яке видання МСО вони використовують під час підготовки звіту про оцінку.

 2. Оновлений МСО містить новий розділ «Інвентаризація МСО 230» як частина стандартів нематеріальних активів.

 3. Оновлення також включають технічні перегляди, з якими проводились консультації протягом 2020 та 2021 років.

 4. Вступ було переглянуто, щоб включити основні принципи встановлення стандартів оцінки та основні принципи оцінки. Ця зміна також відображає постійні зусилля IVSC щодо узгодження стандартів оцінки.

 5. Глосарій IVS був оновлений, щоб включити нові терміни та надати додаткові пояснення. Ця зміна також відображає постійні зусилля IVSC щодо узгодження термінології та визначень оцінки.

 6. Розділи про "відповідність стандартам", "активи та зобов'язання", "оцінювач" та компетенцію були дещо переглянуті для надання додаткових пояснень.

 7. Новий розділ про «розподіл вартості» включено до цієї глави.

 8. Вступ було переглянуто, щоб надати додаткове пояснення щодо того, що один підхід до оцінки може бути використаний для визначення вартості, представленої в межах основної вартості.

 9. Вступ було переглянуто, щоб надати додаткові пояснення щодо того, що являє собою бізнес та його інтереси.

 10. Вступ було переглянуто, щоб надати додаткове пояснення, що цей розділ включає оцінку сільського господарства та землі та включає оцінку незареєстрованих та комунальних земель.


Для чого були змінені міжнародні стандарти оцінки в 2022 році?

Рада з перегляду стандартів очікує, що найближчим часом опублікує документ "Основи висновків" з поясненням обґрунтування всіх оновлень МСО. Це буде доступно на порталі IVS Online та в розділі Учасники на веб-сайті IVSC. Цифрова копія буде надіслана всім організаціям-членам та спонсорам.

Що охоплюють міжнародні стандарти оцінки майна?

IVS містить п'ять "Загальних стандартів" та вісім "Стандартів, специфічних для активів". Загальні стандарти встановлюють вимоги до виконання всіх завдань з оцінки, включаючи встановлення умов завдання з оцінки, основи вартості, підходи та методи оцінки, а також звітність.

Стандарти активів включають вимоги, пов'язані з конкретними типами оцінки активів, включаючи довідкову інформацію про характеристики кожного виду активів, що впливають на вартість, та додаткові вимоги щодо конкретних активів щодо загальних підходів та методів оцінки. Стандарти активів охоплюють:

 • Підприємства та інтереси бізнесу (IVS 200)

 • Нематеріальні активи (IVS 210)

 • Нефінансові інструменти (IVS 220)

 • Інвентар (230)

 • Заводи та обладнання (IVS 300)

 • Нерухоме майно (ІВС 400)

 • Девелоперська нерухомість (IVS 410)

 • Фінансові інструменти (IVS 500)

Крім того, необхідно зазначити, що остання версія стандартів надає більшу глибину ІВС, як рекомендують організації-члени, включаючи великі бухгалтерські фірми та професійні організації з оцінки.

Наша компанія “Парето” виконує оцінку, дотримуючись усіх міжнародних та національних стандартів. Ми маємо досвід роботи понад 10 років, тому ви можете не сумніватися у нашому професіоналізмі. Головні принципи нашої роботи - це своєчасність, відкритість, доступність, конфіденційність та індивідуальний підхід до кожного клієнта. 

Крім того, ви можете отримати безкоштовну консультацію! Для цього просто залиште заявку на нашому офіційному сайті.

← Повернутися до списку новин