Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Алгоритм реєстрації авторського права в Україні

10.02.2020

Процедура отримання правоохоронного документа, що засвідчує пріоритетні права особи на різні твори & ndash; це реєстрація авторських прав. Дія свідоцтва на авторське право, що пройшло державну реєстрацію, не обмежена ніякими термінами. Державна реєстрація права дозволяє довести і захистити авторство в будь-яких спірних ситуаціях. Процедура реєстрації авторського права в Україні регламентована Бернською конвенцією, Цивільним кодексом та Законом України «Про авторське право та суміжні права" і є не обов'язком, а правом автора.

що може бути об'єктом авторського права в Україні

Зареєструвати авторство можна як на закінчені, так і знаходяться в процесі створення і неопубліковані твір літератури, науки і мистецтва, в тому числі: 

 • програмне забезпечення;

 • об'єкти образотворчого мистецтва;

 • літературні описи;

 • лекційні матеріали, проповіді, виступи;

 • архітектурні об'єкти, що відносяться до садово-паркового мистецтва;

 • бази даних;

 • музика з текстом або без нього;

 • текстові переклади

 • результати діяльності фотографів;

 • карти, схематично зображують об'єкти, креслення, матеріали, використовувані топографами і географами;

 • телевізійні та сценічні покази творів та інше.

Найбільш часто в Україні реєструють авторські права, а також їх передача на дизайн і контент сайтів, комп'ютерні програми, Вірші та пісні.

Види авторських прав в Україні

В Україні можна зареєструвати авторські права двох видів:

 • немайнові - безстрокові. Допустимість публічного використання твору або заборона на нього визначається автором. При залученні третіми особами обов'язок згадки імені власника або заборона на подібні дії також встановлює власник. Вносити до твору зміни або переробляти його можна лише з дозволу автора.

 • майнові & ndash; дійсні протягом життя автора і протягом 70 років після його смерті. Можуть відчужуватися і передаватися в користування на конкретний проміжок часу. Бажанням власника визначається заборона на використання твору або дозвіл.

Крім автора, в свідоцтво про реєстрацію авторського права можливо внести ім'я Правовласника. Майнові права передаються на підставі відповідного договору.

Документи, які будуть потрібні для реєстрації авторських прав

Для того, щоб зареєструвати авторські права, необхідно підготувати наступні документи:

 • письмовий запит з підписом заявника;

 • твір, в якості якого виступає комп'ютерна програма, аудіозапис, корисна модель, літературний опус, зафіксоване на диску, папері або флеш-пристрої;

 • інформацію про автора, що подається українською мовою та містить повні особисті дані та адресу місцезнаходження, для організації зазначаються відомості, в яких відображено повне найменування підприємства та код ЄДРПОУ;

 • дату завершення роботи над об'єктом авторського права.

Крім цього додається квитанція про сплату державного збору за подання заявки в установленому розмірі. Для фізичних осіб він становить 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для юросіб-30.

Де і як зареєструвати авторське право: нюанси і послідовність дій

Реєстрацією авторських прав в Україні займається Держдепартамент інтелектуальної власності. Подати заявку на реєстрацію авторського права слід в Українське агентство з авторських і суміжних прав - структурний підрозділ даного Департаменту.

Зробити це може автор твору, його спадкоємці або їх правонаступники. Це можуть бути фізичні або юридичні особи, заявка може бути подана довіреною особою з додатком до матеріалів заяви нотаріально завіреної довіреності на вчинення певних дій. При оформленні авторського права на твір, створений за службовим завданням, на особу, яка не є автором, обов'язково надання документа, який підтверджує приналежність цій особі майнових прав.

Після подачі заявки протягом 20 календарних днів експерти перевіряють наявність і правильність оформлення всіх потрібних паперів і приймають рішення про видачу свідоцтва або відмову. При отриманні позитивного рішення заявник оплачує державне мито за видачу свідоцтва. Потім інформацію про документ, що підтверджує реєстрацію авторського права, публікують в офіційному бюлетені департаменту інтелектуальної власності. Наступним кроком є занесення даних до відповідного державного реєстру. На заключному етапі процедури заявник отримує свідоцтво про реєстрацію авторського права на відповідний твір.

Уникнути відмови через неправильно оформлені документи і їх переподачі дозволить звернення в компанію «Парето". Великий досвід і висока кваліфікація компетентних фахівців – гарантія швидкості, коректності і своєчасності подачі необхідних документів.

 

← Повернутися до списку новин