Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Оцінювання землі при оцінці нерухомості

08.02.2020

Оцінювання землі при оцінці нерухомості: умови для реалізації кейса

Проведення оцінки землі може знадобитися з різних причин. Виходячи з цілей оціночних робіт, в деяких випадках вона може бути обов'язкова. В інших обставинах, навпаки, в ціну ринкової вартості будинку не включається вартість ділянки, на якому він побудований. До найбільш поширених обставин, в яких проводити визначення вартості землі при оцінці будинку необхідно, відносяться:

  • дарування нерухомості;

  • продаж житлового будинку;

  • оформлення правовстановлюючих документів на будинок через суд;

  • розділ майна при розлученні.

Дарування: особливості оцінки земельної ділянки, на якій розташований будинок

Збираючись провести грошову оцінку землі, варто мати на увазі, що існують два її види:

  • нормативна & ndash; видається державним органом одночасно з випискою з ДЗК;

  • експертна – здійснюється експертними компаніями.

Для завірення договору дарування нотаріус запитує оцінку земельної ділянки, видану державним органом (нормативну), і ту, яка була визначена незалежною експертизою. У тих регіонах, де нормативне ОЦІНЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК відсутнє, нотаріусу надається експертний висновок про вартість землі, на якій розташований будинок, який є об'єктом дарування. У зв'язку з цим при даруванні будинку має сенс уточнювати у нотаріуса, яка саме оцінка земельної ділянки йому буде потрібно для оформлення документів.

Продаж будинку: правила і винятки в проведенні оцінки

Продаж – найбільш часто зустрічається привід для визначення ринкової вартості будинку і оцінки земельної ділянки. Це пов'язано з тим, що відповідно до норм чинного законодавства України окремо розташовані будівлі не можуть продаватися без землі, на якій розташовані. Тому експертна грошова оцінка землі-обов'язковий документ у переліку паперів, що надаються нотаріусу для оформлення угоди купівлі-продажу нерухомості.

Винятком з правила служать лише земельні ділянки, які не пройшли процедуру приватизації. Однак ситуації, коли продажу підлягає будинок, розташований на такій землі, досить рідкісні і вимагають розгляду і вивчення в індивідуальному порядку.

Оформлення прав власності на будинок через суд: нюанси

Не настільки частим, але все ж мають місце випадком, при якому може знадобитися оцінити земельну ділянку, може стати необхідність оформлення правовстановлюючих документів на нерухомість в суді. Це може відбуватися тоді, коли будинок, не будучи предметом спору, є об'єктом самовільного будівництва і узаконити його можна тільки через суд. Часто в такій ситуації досить буває лише оцінки будинку, але в судовому засіданні кожен конкретний випадок розглядається з індивідуальних позицій, і оцінка ділянки може стати необхідною.

Розділ майна: як оцінюється земля при оцінці будинку

При шлюборозлучному процесі з розділом майна подружжя, як правило, оцінку проходить і нерухомість, і земельна ділянка, на якій розташований будинок. Це пов'язано з тим, що саме їх сумарна вартість вплине на розмір компенсації або визначить надалі ціну реалізації спільно нажитого майна.

Однак з правила, що при розділі майна та оцінці будинку обов'язкова оцінка землі, можуть бути винятки. Це можливо, наприклад, якщо предмет спору – тільки Житлова нерухомість, а земельна ділянка є особистою власністю одного з колишнього подружжя, придбаної до укладення шлюбу. У будь-якому випадку, фахівці, які проводять оцінку і готують документи для процесу, врахують всі нюанси, які впливають на підсумок проведення оціночних заходів.

Отримати очікувано позитивний результат і уникнути неприємних несподіванок при оцінці земельних ділянок і житлової нерухомості дозволить звернення в компанію "Парето". Професіонали, що спеціалізуються в оціночній сфері, нададуть кваліфіковані послуги з проведення оцінки землі і будинку в допустимо короткі терміни. Замовлення послуги можливе онлайн з використанням форми запиту або по телефону.

 

 

← Повернутися до списку новин