Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Оцінка автомобіля: нюанси процедури при вступі у спадок

06.02.2020

Кступ у спадок процес, який вимагає від спадкоємців терпіння, часу і вкладення певних коштів. Процедура отримання у спадок нерухомості більш проста і зрозуміла в порівнянні зі спадкуванням об'єкта рухомого майна, яким є автомобіль. Відвідування нотаріуса, збір необхідних документів, сплата держмита (для спадкоємців не найближчих родичів) в цьому випадку доповнюється необхідністю провести оцінку автотранспортного засобу. Важливими етапами цього заходу є грамотний вибір оціночної компанії, надання автомобіля оцінювачам, подання всіх потрібних документів, оплата послуг експертів з оцінки авто.

оцінювання автотранспорту при спадкуванні: наповнення кейса

Оцінка успадкованого автомобіля потрібна у випадках, коли сплата податку на спадщину при вступі до нього передбачена законами України. Так, в компанію звернувся клієнт з проханням оцінити авто, яке заповів йому рідний дядько, який помер 3 місяці тому. Оскільки замовник не був спадкоємцем 1 або 2 черги, то сплата 5% податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового податку від вартості успадкованого майна для нього була обов'язковою. Оціночна ж вартість автомобіля прямо впливала на суми платежів. Звернення до Оцінювача завчасно – раціональний і грамотний крок, оскільки оформлення спадщини можливо не раніше ніж через 6 місяців після смерті спадкодавця.

отримання автомобіля у спадок: методи оцінювання

існує кілька способів визначення вартості транспортного засобу при отриманні його у спадок. Основні методи, які використовують фахівці при проведенні оцінки:

 • порівняльний;

 • витратний;

 • прибутковий.

Для того щоб здійснити оцінювання автотранспортного засобу для вступу у спадщину та визначити його вартість, крім обов'язкових документів Замовник надав фахівцям компанії фотографії авто. На підставі діючих нормативних актів і допоміжних інформативних джерел експерти зробили оцінку успадкованого замовником автомобіля.

документи, необхідні для проведення оцінки, та алгоритм її здійснення

Після укладення договору на проведення оцінювання автотранспортного засобу для вступу у спадок фахівцями компанії було призначено час для його огляду. Всі оціночні дії були зроблені у встановлений термін у присутності замовника і включали:

 • виявлення дефектів;

 • визначення ступеня зносу;

 • встановлення величини пробігу.

До переліку документів, які спадкоємець надав для здійснення оціночної процедури, крім його особистого паспорта, переліку замінених вузлів і деталей авто, а також проведених ремонтів, увійшли копії:

 • свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;

 • паспорти автомобіля;

 • довідок про ДТП;

 • свідоцтва про смерть спадкодавця.

Результати оціночних робіт були відображені в акті, завіреному підписами обох сторін – спадкоємця і оцінювача. Наступним етапом процедури стало складання звіту про цінову приналежність авто, Оформлення якого вимагало 2-х днів.

Звіт про проведення оціночних дій

складений звіт містив опис методу, яким оцінювався автомобіль, з докладними коментарями до нього. Остаточним підсумком досліджень стала встановлена вартість успадкованого авто, яка була визначена з урахуванням:

 • затребуваності даної марки автотранспорту на ринку (втрати товарної вартості);

 • середньої ціни на аналогічні автомобілі;

 • стану кузова і двигуна;

 • наявності додаткового оснащення.

Звіт був складений в потрібній кількості примірників, завірений підписами оцінювача і керівника компанії, пронумерований і зшитий.

Звернувшись в компанію Парето клієнт може бути впевнений в компетентному і своєчасному здійсненні оцінювання автотранспортного засобу при вступі у спадок. Великий досвід роботи в області незалежної оцінки всіх видів майна, висока кваліфікація співробітників компанії, доступні ціни – вагомі аргументи на користь співпраці з Парето ;. Отримати необхідні консультації фахівців і замовити послугу з оцінки автомобіля можна будь-яким пріоритетним для клієнта способом.

& nbsp;

 

← Повернутися до списку новин