Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Рецензія на оцінку нерухомості: що потрібно знати?

31.08.2021

Рецензія на оцінку нерухомості може знадобитися вам у різних цілях. Хто стикається з цією процедурою вперше, у тих виникає багато питань: хто виконує рецензію, де її можна замовити, яким чином відбувається дана процедура та скільки це коштує в Україні. У цій статті ми обговоримо всі особливості рецензії, а також розповімо, де ж її можна замовити.

Отже, відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" в деяких випадках має проводитися рецензування звіту про оцінку майна. Воно виконується за запитом наступних суб'єктів:

 • особи, яка в подальшому буде використовувати оцінку майна та її результати для прийняття будь-яких рішень;

 • замовників оцінки;

 • органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Що ж стосується самого рецензування, то воно полягає в об'єктивному розгляді оцінки майна особою, яка не має матеріальної чи іншої зацікавленості в результатах такої оцінки, іншими словами, дана процедура виконується незалежним експертом. Крім того, українське законодавство встановлює, що проводити рецензію має право оцінювач відповідно до напряму та спеціалізації Кваліфікаційного свідоцтва, який має більше двох років стажу практичної діяльності, відповідно ця людина повинна бути професіоналом у своїй сфері діяльності.

У кінці своєї роботи в ув'язненні рецензент готує рецензію у письмовій формі та скріплює своїм підписом. Даний документ має юридичну силу та в подальшому може бути використаний у різних цілях.

Якість складеної рецензії, в першу чергу, залежить від знань законодавчої бази та порядку складання документа. Усі правила та особливості оформлення документа вказані в такому нормативно-правовому акті, як Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Що містить у собі рецензія на оцінку?

Отже, для того щоб скласти документ правильно та професійно, рецензія на оцінку нерухомості повинна містити у собі певну інформацію, згідно з українським законодавством.

Таким чином, у рецензії повинні зазначатися:

 • законні підстави для проведення рецензії;

 • назва звіту про оцінку майна, відомості про його виконавців, їх кваліфікації та висновок про можливість проведення зазначеними особами оцінки майна відповідно до правових вимог провадження професійної оціночної діяльності;

 • термін проведення рецензування та дата підписання рецензії;

 • висновок про обґрунтованість вибору виду вартості;

 • висновок про повноту даних, зібраних оцінювачем-виконавцем звіту про оцінку майна;

 • висновок про методичні підходи при проведенні оцінки та обґрунтування їх використання;

 • висновок про відповідність вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна та достовірності оцінки майна.

Рецензія на звіт про оцінку: які є варіанти?

Дистанционная оценка персонала, удаленная онлайн оценка сотрудников и подбор специалистов в Москве

Також слід знати, що рецензія може бути оформлена декількома способами в залежності від правильності її складання. Звичайно ж, це впливає не тільки на дійсність самого документа, а й на вирішення ситуації, для якої ця рецензія була складена.

Отже, рецензія на звіт про оцінку майна може мати кілька варіантів:

 • звіт повністю відповідає всім вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна;

 • звіт у цілому відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, але має незначні недоліки, які не вплинули на достовірність результатів оцінки;

 • звіт не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна та має значні недоліки, які вплинули на достовірність результатів оцінки, але може використовуватися з метою, визначеною у звіті, після виправлення всіх зазначених недоліків;

 • звіт не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, є неякісним та (або) непрофесійним і не може бути використаний.

Якщо ви хочете отримати якісну та професійну рецензію про оцінку нерухомості, тоді ретельно ставтеся до вибору фахівця. У першу чергу, звертайте увагу на досвід роботи, а також на реальні відгуки клієнтів.

Фахівці компанії Центр «ПАРЕТО» мають необхідний стаж і досвід для надання не лише послуг з оцінки майна, але і мають право виробляти рецензію звітів на вимогу замовників оцінки. Наші принципи роботи - це професіоналізм, швидкість, доступність, відкритість, конфіденційність і, звичайно ж, індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Залишайте заявку на нашому офіційному сайті, і найближчим часом з вами зв'яжеться фахівець.

← Повернутися до списку новин