Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Національні стандарти оцінки майна у 2022 році

12.01.2022

Кожна професійна діяльність регулюється відповідними правовими нормами. Україна не є винятком. У нашій країні найбільш вагомими у сфері оцінки є такі нормативно-правові акти, як Національні стандарти оцінки (НСО) та Міжнародні стандарти оцінки (МСО).

У цій статті ми розглянемо ці два документи та розкриємо їх особливості.

Міжнародні стандарти оцінки

МСО діють у всьому світі, але їх особливість полягає у тому, що цей документ носить виключно рекомендаційний характер. Крім того, використання цих норм взагалі не закріплено законодавчо.

МСО розробляються та видаються таким органом, як Міжнародна рада за стандартами оцінки (International Valuation Standards Council). Сьогодні ця організація охоплює безліч професійних оціночних компаній з понад 50 країн. Таким чином, Міжнародні стандарти оцінки - це професійний орієнтир для експертів з оцінки по всьому світу. Ці норми гарантують узгодженість, достовірність і прозорість оцінок. При цьому МСО сприяє укріпленню довіри клієнтів до сфери оцінки в цілому.

Якщо говорити про форму, то Міжнародні стандарти оцінки мають вигляд цілісного та структурованого нормативно-правового акту, який містить у собі концепції, принципи та норми щодо регулювання оціночної діяльності.

Оцінка майна при розлученні подружжя в Україні

Національні стандарти оцінки

Національні стандарти оцінки - це нормативно-правовий акт, дотримання норм якого є обов’язковою умовою при здійсненні оцінки в Україні. На відміну від МСО НСО законодавчо закріплені.

Національні стандарти оцінки майна в обов’язковому порядку мають відповідати всім законодавчим нормам держави. Крім того, з огляду на курс міжнародної економічної інтеграції, НСО також мають відповідати світовим вимогам до оціночної діяльності, які закріплені в різних міжнародних нормативно-правових актах.

Ознайомитися з Національними стандартами оцінки можна за посиланням.

Усім відомо, як швидко можуть відбуватися зміни у суспільстві. МСО та НСО також беруть участь у цьому процесі. Ці документи неодноразово були переглянуті та оновлені.

Наша компанія “ПАРЕТО” при здійсненні оцінки дотримується всіх загальнообов’язкових стандартів як МСО, так і НСО. Ми використовуємо свій досвід, накопичений за 10 років професійної роботи, для того, щоб виконати проект швидко та якісно.

← Повернутися до списку новин