Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Реєстрація торгової марки

Торгові марки належать до об'єктів інтелектуальної власності, які мають персоналізувати товари та послуги конкретного виробника. Реєстрація торгової марки є ефективним засобом не тільки для індивідуалізації серед конкурентів.

Наявність прав на ТМ забезпечує її власнику юридичний захист від несанкціонованого використання товарного знака іншими особами. Реєстрація ТМ також дозволяє збільшити вартість бренду та розпоряджатися винятковим правом на ТМ для отримання прибутку. Власник прав на ТМ може зареєструвати домен UA, який забезпечує оптимальне просування своїх товарів та послуг в Україні.

 Особливості реєстраці торгової марки.

Що потрібно знати для реєстрації ТМ в Україні — особливості процедури

Перед реєстрацією торгової марки в Україні варто враховувати вимоги до цієї процедури. Позначення для товарів та послуг не має суперечити загальноприйнятим нормам моралі, гуманності. Пройти реєстрацію не може торгова марка, яка імітує державні символи, офіційні назви держав, офіційні таври та печатки, нагороди та відзнаки. Не можна отримати правову охорону тих торгових знаків, які не мають виражених відмінних рис. Не підлягають реєстрації і ті ТМ, які складаються із загальновживаних позначень для товарів та послуг.

При отриманні Свідоцтва на знак слід враховувати, що ТМ не повинна вводити в оману потенційного користувача. Не можна зареєструвати торгові знаки, які є тотожними до тих, що вже отримали правовий захист раніше та перебувають у базі Укрпатенту.

Отримання Свідоцтва на знак дозволяє його власнику ефективно протидіяти незаконному використанню торгової марки. У разі порушень прав на ТМ, її власник має право вимагати усунення контрафактних товарів, припинення надання послуг. Порушник буде зобов'язаний відшкодувати власнику ТМ збитки.

 

Ціна на реєстрацію ТМ - базова вартість послуги

Найпростішим випадком є реєстрація чорно-білого словесного товарного знака в одному класі. Для неплатників ПДВ ціна реєстрації ТМ такого типу складає 7285 грн. Платникам ПДВ послуга коштуватиме 7965 грн. Мінімальна вартість за прискореною процедурою для неплатника ПДВ становить 13 685 грн, для платника ПДВ - 15 645 грн. На ціну послуги в кожному конкретному випадку впливають декілька факторів:

  • Тип ТМ, її колір;
  • Кількість класів МКТП;
  • Строки реєстрації;
  • Кількість заявників.

Найбільш залежна вартість реєстрації торгової марки від кількості обраних класів, оскільки за кожен із них необхідно сплатити державний збір. Наші експерти допоможуть вам оптимізувати витрати в залежності від цілей, для яких вам потрібна торгова марка.

 Етапи реєстрації торгової марки.

Етапи процедури реєстрації торгової марки

Процес реєстрації торгової марки України складається з послідовних кроків. Процедуру можна ініціювати самостійно. Однак, щоб уникнути помилок, які можуть призвести до відмови в реєстрації ТМ, варто довірити це завдання кваліфікованим фахівцям у галузі інтелектуальної власності. Наші експерти візьмуть на себе юридичний супровід процедури на кожному етапі.

 

Вибір класу та типу ТМ

Вибір класів та типу ТМ є основою для успішного просування товарів та послуг. Тут слід врахувати низку нюансів, які можуть позитивно чи негативно вплинути на бізнес у майбутньому.

Недостатня кількість класів для реєстрації ТМ в Україні негативно впливає на розвиток та розширення сфери діяльності компанії. При цьому дуже велика їх кількість істотно підвищує вартість процедури.

Не менш важливо правильно визначити тип торгової марки – словесний, образотворчий чи комбінований. Якщо вам належить отримання домену UA, словесна ТМ має бути зареєстрована у будь-якому випадку. Необхідно пам'ятати, що ви можете захистити як кольорове, так і монохромне словесне або графічне зображення.

Вибрати оптимальний варіант ТМ та кількість класів допоможе патентний повірений. Фахівець вивчить особливості бізнесу та запропонує рішення, яке враховуватиме можливість розвитку та розширення компанії в майбутньому.

 

Попередній пошук на тотожність та подібність

Процедура попереднього пошуку на подібність та тотожність ТМ виконується за дорученням замовника патентними повіреними. На даному етапі розроблена торгова марка порівнюється з усіма ТМ, які зареєстровані в Україні. Звернувшись до наших юристів за допомогою щодо реєстрації торгової марки, ви також можете отримати вагому перевагу — перевірити її на подібність з тими ТМ, які перебувають на стадії розгляду у вибраних класах МКТУ. Пошук проводиться протягом 10 днів, після чого вам нададуть звіт із рекомендаціями експерта.

 

Підготовка документів для реєстрації, оплата зборів, мит

Якщо на попередньому етапі не було виявлено жодних перешкод та торгова марка не потребує доопрацювання, наші фахівці готують та подають документи на реєстрацію. Разом з ними до патентного відомства надсилають квитанції про оплату державних зборів та мита.

 

Публікація та видача документів реєстрації

Після подання всіх необхідних документів для реєстрації ТМ розглянута заявка проходить кваліфікаційну комісію. Час експертизи залежить від обраної процедури реєстрації та займає від 3 до 15-16 місяців. На швидкість перевірки впливає кількість обраних класів МКТУ, вид ТМ – кольорова чи чорно-біла. Після подання заявки, у заявника з'являється право вказувати поряд зі своєю торговою маркою символи ™.

Після рішення про реєстрацію необхідно сплатити державне мито за отримання Свідоцтва на торговий знак та за публікацію ТМ в офіційному бюлетені Укрпатента. Протягом місяця після сплати всіх зборів заявник отримує Свідоцтво на руки. Маючи на руках документ, правовласник може замовити отримання домену UA – послуга здійснюється та оплачується окремо. Важливо пам'ятати, що після реєстрації правовласник має право вказувати поруч зі своїм торговим знаком символ ®.

Термін дії Свідоцтва становить 10 років. За бажанням власника документа період правової охорони можна продовжити ще на такий же період — для цього потрібно подати заявку за 6 місяців до закінчення терміну дії.

 

Термін реєстрації ТМ

Стандартна реєстрація торгової марки здійснюється в середньому протягом 15-16 місяців, максимум 20 місяців. Ви можете скористатись послугою прискореної реєстрації ТМ, яка здійснюється за 7-8 місяців. Її вартість значно вища, ніж реєстрація за стандартною процедурою. Однак, скорочення термінів розгляду заявки дозволяє набагато швидше отримати Свідоцтво про реєстрацію, що необхідно для ефективного захисту вашого бізнесу в умовах жорсткої конкуренції. Прискорити процес отримання Свідоцтва варто тим, хто планує придбати домен UA. Вибір процедури реєстрації торгової марки залежить від поставлених вами бізнес-завдань.

 

Часто задавані питання

Скільки потрібно доплачувати за кожний клас МКТП?

Вартість кожного класу МКТУ у заявці на реєстрацію ТМ коштуватиме 3200 грн. Ви можете додати класи до вже зареєстрованого товарного знаку – для цього потрібно також подати відповідну заявку, підготувати яку допоможе наш експерт.

Які документи необхідно надати для реєстрації ТМ?

Щоб подати заявку на реєстрацію ТМ, вам необхідно надати пакет документації:

  • Прохання про реєстрацію ТМ українською в довільній формі;
  • Відомості про заявника - ПІБ, адреса та місце проживання;
  • Зображення ТМ у відмінній якості;
  • Список товарів та послуг, видів діяльності, для яких потрібна торгова марка.

Якщо інтереси заявника представляє патентний повірений, то на нього необхідно оформити довіреність.

Скільки триває реєстрація ТМ в Україні?

Терміни реєстрації залежать від типу процедури, який був обраний при заявці — стандартна або прискорена. Стандартна триває від 16 до 20 місяців, прискорена7-7,5 місяців.

Чи можна подати заявку на реєстрацію кількох торгових знаків?

Ні, для реєстрації кожного товарного знака знадобиться окрема заявка. Заявник також може поділити заявку на дві та більше, якщо планується реєстрація кількох торгових марок для різних товарів та послуг.