Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Коли необхідна оцінка землі при оцінці будинку

13.05.2018

Оцінка землі при оцінці будинку потрібна для різних цілей – все залежить від мети проведення оціночних робіт.

У яких же випадках оцінка землі при оцінці будинку обов’язкова, а в яких, – навпаки, ринкова вартість будинку не повинна включати в себе вартість ділянки, на якому він знаходиться.

ОЦІНКА ЗЕМЛІ ПРИ ОЦІНЦІ БУДИНКУДЛЯ ПРОДАЖУ

Найпоширеніший випадок, коли потрібно визначити ринкову вартість будинку – це його продаж. Відповідно до закону, окремо розташовані будинки необхідно продавати тільки разом із землею, на якій вони розташовані. Коли оформляється угода по купівлі-продажу нерухомості, в списку документів для нотаріуса буде експертна грошова оцінка землі. Виняток становлять тільки не приватизовані ділянки, але сьогодні вони досить рідкісні, і кожен з них потрібно вивчати в індивідуальному порядку. Тому при продажу оцінка землі обов’язкова.

ОЦІНКА БУДИНКУ ПРИ ДАРУВАННІ

Слід зазначити, що є два види грошової оцінки землі: нормативна та експертна. Експертною оцінкою займаються оціночні компанії, а нормативну зазвичай видає державний орган разом з випискою з ДЗК. При даруванні будинку нотаріус запитує нормативну оцінку землі (видають державні органи) і незалежну оцінку будинку. Але в деяких регіонах нормативна оцінка може бути відсутньою, і в таких випадках нотаріусу необхідно надати експертну оцінку ділянки. Тому при даруванні будинку завжди уточнюйте у нотаріуса, яка саме потрібна оцінка – нормативна чи експертна.

ОЦІНКА БУДИНКУ ПРИ РОЗЛУЧЕННІ

При оцінці будинку під час розподілу майна, який супроводжує процес розлучення, є ряд нюансів. В основному, при розділі майна оцінюється як будинок, так і земля. В цьому є логіка, адже подружжя хоче знати, на яку суму компенсації вони можуть розраховувати або за скільки в майбутньому продати спільно нажите майно. Тому при розлученні обов’язково потрібна оцінка землі при оцінці будинку. Бувають і винятки: іноді предметом спору може бути тільки будинок, адже земля була куплена одним з подружжя ще до весілля. В цілому, все, що стосується експертної оцінки майна для суду, має розглядатися уважно та індивідуально, адже в кожному випадку є свої тонкощі, які за підсумком впливають на проведення оціночних робіт.

ОЦІНКА БУДИНКУ ДЛЯ СУДУ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

Буває, що люди оформляють правовстановлюючі документи на будинок через суд, навіть коли будинок не є предметом жодних суперечок. Наприклад, якщо через суд узаконюється самовільне будівництво, то вистачає однієї оцінки будинку без оцінки ділянки. Але, як і в попередньому випадку, потрібно розуміти, що оцінка для пред’явлення в суді вимагає індивідуального підходу в кожному конкретному випадку. Тому рекомендуємо звертатися до фахівців.


Компанія “Парето” спеціалізується на виконанні оцінки землі та житлової нерухомості. Ми гарантуємо кваліфікований підхід в найприйнятніші терміни. Замовте послугу у нас, зателефонувавши нам або скориставшись формою запиту.

← Повернутися до списку новин