Ваш надiйний партнер
для комплексних бiзнес-рiшень
рус укр

Лайфхак: як знайти хорошого оцінювача

30.04.2018

Дуже часто, коли з’являється необхідність в оцінці нерухомості, люди не знають, куди бігти і до кого звертатися. Це не дивно, адже на сьогоднішньому ринку завжди є ризик потрапити на непрофесійного “фахівця”, в будь-якій сфері. Директор Центру “Парето” Олег Івченко ділиться лайфхаками про те, як знайти хорошого оцінювача, і на що звернути увагу при виборі постачальника послуг.

НЕ ВСІ ОЦІНЮВАЧІ ОДНАКОВО ХОРОШІ

Ніколи не думайте, що все оцінювачі приблизно однакові, якщо пропонують схожі послуги. Але це не так. При виборі оцінювача завжди звертайте увагу на стаж роботи, рекомендації, навички та компетенції, вартість послуг і навіть на ступінь відповідальності і пунктуальності.

ЛІЦЕНЗІЯ – ОБОВ’ЯЗКОВА

Так як оцінна діяльність в Україні потрапляє під ліцензування, не полінуйтеся перевірити наявність у оцінювача Сертифікату суб’єкта оціночної діяльності, а також персональних кваліфікаційних свідоцтв оцінювачів, які будуть займатися оцінкою об’єкта.

КОМПАНІЯ ЧИ ПП?

В Україні займатися оцінкою можна як юридичним, так і приватним підприємцям. До кого краще звернутися?

Приватний підприємець може обійтися вам дешевше, ніж компанія. Але варто розуміти, що фізична особа обмежена в можливостях і за часом, і по силах. Крім того, часто ПП бувають заточені на єдиний напрямок, наприклад, займаються тільки оцінкою нерухомості або тільки оцінкою авто. Нерідко у приватних підприємців немає офісу і вебсайту, тому клієнт може зазнавати труднощів з комунікацією, особливо після здачі роботи.

ЯК ЗНАЙТИ ХОРОШОГО ОЦІНЮВАЧА

По-перше, банально запитайте у колег та друзів, але при цьому зверніть увагу на наявність рекомендацій та досвіду роботи з цими оцінювачами, а не просто тому, що у вашого друга сусід – “нібито оцінювач”. По-друге, пошукайте в Інтернеті – перевага тим компаніям, на чиєму сайті є інформація про досвід, перелік всіх послуг, виконані кейси, ліцензії та сертифікати. Ще краще, якщо на сторінці є фото команди на чолі з керівництвом – і обов’язково з описами їх компетенцій. Ну і, звичайно ж, у компанії повинен бути офіс і інші ознаки нормально працюючої організації.

ЧИТАЙТЕ ВІДГУКИ, ЗАПИТУЙТЕ КЕЙСИ

Вибравши кілька компаній, попросіть їх показати вам кейси виконаних проектів – якщо їх раптом немає на сайті. Також поцікавтеся списком постійних клієнтів: що вони оцінювали, для чого, як часто роблять оцінку таких об’єктів, як ваш. Обов’язково почитайте відгуки – чим були незадоволені і за чим задоволені попередні клієнти.

НАЛЕЖНІСТЬ ОЦІНЮВАЧА ДО ПРОФІЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ – ЦЕ ПЛЮС

Незважаючи на те, що в Україні, на відміну від ряду інших країн, оцінювачі не зобов’язані перебувати в профільних асоціаціях, це вважається хорошим тоном. Часто саморегульовані організації (СРО) проводять додаткову атестацію своїх членів, стежать за дотриманням ними стандартів і норм оціночної діяльності.

Найстарішою і найавторитетнішою СРО в Україні є Українське товариство оцінювачів, засноване у 1994 р.

БУДЬТЕ ЧУЙНИМИ

Включайте інтуїцію і кмітливість, і при першому контакті з оцінювачем ви зможете відчути, чи щиро зацікавлений він надати вам послугу, вирішити ваші задачі, вникнути в суть, або ж буде діяти шаблонно, некомпетентно і непрофесійно без дотримання часових рамок.


Вдалого вибору і вигідних угод! А ми пропонуємо не шукати більше – фахівці Центру “Парето” зроблять для вас будь-яку оцінку в найкоротші терміни і на найвигідніших умовах.

← Повернутися до списку новин